Před Krajským soudem v Plzni stanul v úterý devětatřicetiletý Radek Alexandr K. z Plzeňska, který měl v opilosti týrat své i nevlastní děti a také svou družku, matku dětí. Nezletilou nevlastní dceru pak podle obžaloby sexuálně obtěžoval a znásilnil. Státní zástupce pro něj požaduje devět let za mřížemi.

Státní zástupce uvedl, že muž od roku 2014 do května 2019 bil děti kabelem, páskem s nažhavenou přezkou, mířil na ně plynovou pistolí, mlátil je pěstí, nebo dusil polštářem. Několikrát také zmlátil svou přítelkyni.

V roce 2017 pak nutil tehdy čtrnáctiletou nevlastní dceru k sexu, jednou ji dokonce znásilnil. „Po celou dobu ho žádala, ať přestane a snažila se mu vyvléci,“ řekl státní zástupce.

Radek Alexandr K., obžalovaný z týrání svěřené osoby, ohrožování výchovy dítěte, znásilnění a týrání osoby, u Krajského soudu v Plzni.Radek Alexandr K., obžalovaný z týrání svěřené osoby, ohrožování výchovy dítěte, znásilnění a týrání osoby, u Krajského soudu v Plzni.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Obžalovaný vinu u soudu odmítl. „Nikoho jsem přezkou nemlátil, pěstí ode mě také děti nedostaly. Ani jsem na ně nemířil plynovkou. Střílel jsem do vzduchu venku před domem, protože jsme s dětmi pouštěli světlice,“ hájil se.

Radek Alexandr K. pouze přiznal, že děti za trest nechal klečet, protože rozbili nádobí. Syna prý rovněž plácl rukojetí nože, když vyndaval nádobí z myčky. Popřel, že by se před dětmi opíjel. „Měl jsem třeba skleničku vína a nebyl jsem ve stavu, abych nevěděl, co dělám,“ vypověděl.

Muž rovněž vyvrátil, že by nevlastní dceru zneužil. Žili totiž v jedné velké místnosti v podkroví domu a podle něj by taková činnost nezůstala utajená, protože by se někdo z rodiny vzbudil.

S družkou se obžalovaný seznámil zhruba před 17 lety, v té době už měla dvě malé děti z předchozího vztahu, syna a dceru. Poté se jim narodily další dvě, syn a dcera.

Žena byla podle slov obžalovaného každý den opilá. Nebyla proto schopna chodit do práce a když nějaké zaměstnání získala, dlouho v něm nevydržela. „Nevěnovala se ani domácnosti, ani dětem. Neplnila své povinnosti. Nebavilo mě se na ní koukat, když je opilá. Pěstí do obličeje jsem jí ale nedal. Pěstí se ženská nebije. Když mě ale udeřila, dal jsem jí facku,“ popsal. Radek Alexandr K. u soudu přiznal, že se dvakrát pokusil spáchat sebevraždu. „Chtěl jsem se zastřelit plynovou pistolí, což nešlo. Podruhé jsem se opil, dal si igelitový pytlík na hlavu a chtěl jsem se udusit. Tenkrát mě našla družka,“ řekl. Soud bude pokračovat v následujících dnech.