Osmapadesátiletý bezdomovec, který se zařadil mezi rekordmany v pití alkoholu, neudržel své vášně na uzdě, vnikl za bar a bezbrannou ženu hrubě tahal za vlasy. Co ho k tomu vedlo, zůstane nejspíš tajemstvím.

„Policisté přijali telefonické oznámení toho, že v jednom z domažlických barů došlo k fyzickému napadení barmanky. V baru zajistili podezřelého osmapadesátiletého muže. Provedli u něj dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 5,97 promile alkoholu v krvi. Policisté opilého muže eskortovali do Protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Fyzické napadení zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití, za nějž může být uložena pokuta do výše 20 tisíc korun,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Šest promile alkoholu v krvi je pro rekreačního konzumenta alkoholu smrtelná dávka.  
Podle domažlického psychiatra Viliama Janáče, který též vede protialkoholickou poradnu, může takové množství alkoholu v krvi přežít jen člověk vytrénovaný dlouholetým pitím.

„Normální člověk, který není zvyklý pít, snese dávku alkoholu do jednoho promile a má toho dost. S tak vysokými čísly, jako je šest promile, se často nesetkávám, protože tito lidé o žádnou pomoc nestojí, těm je v alkoholovém opojení velmi dobře. Vzpomínám si na jednu ženu, kterou našli ležet na mol opilou v příkopu. V nemocnici jí naměřili téměř tři promile,“ říká Janáč s tím, že člověk, kterému je naměřeno šest promile alkoholu v krvi musel zkonzumovat například litr tvrdého alkoholu.

Regionálním rekordmanem této smutné disciplíny je 33letý muž, který měl v krvi dokonce 6,32 promile alkoholu. Pijáctví se mu stalo osudným. Vloni v prosinci usnul na silnici, kde byl přejet autem.

Český rekord v naměřené opilosti drží pravděpodobně řidič Milan Čurda ze Semilska, kterému policisté při nehodě s fekálním vozem před devíti lety naměřili osm promile.  Světovým rekordmanem je pak muž z Polska, jemuž v roce 1995 naměřili 14,8 promile alkoholu v krvi.