Trykarová je hlavní aktérka smrtelné havárie z loňského 6. července u Hlohovčic, při níž zemřel pětačtyřicetiletý Josef. Oba byli opilí. Trykarové bylo naměřeno 1,48 promile a Josefovi 1,26 promile.

Trykarová měla nejdříve popíjet s Josefem v hospodě. Po několika hodinách popíjení sedli na motorku a vydali se do Staňkova k bankomatu. Ujeli však jen několik metrů a narazili do stromu. Oba dva utržili závažná zranění. Trykarová utrpěla těžká zranění, která si vyžádala chirurgický zákrok, ale dnes je již v relativním pořádku. Její spolucestující takové štěstí neměl. Protože neměl přilbu, těžce si poranil hlavu a druhý den po havárii zemřel na poškození mozku.

Trykarová však tvrdí, že v době havárie svou motorku neřídila.
„Vypili jsme několik piv a kafe s rumem. Josef potřeboval vybrat peníze a řekl, že pojedeme do Staňkova zkratkou. Já jsem nechtěla řídit, když jsem pila. Motorku, kterou jsem dostala od přítele, jsem nesměla půjčovat. Domluvili jsme se tedy, že já dojedu na konec vsi a tam si přesedneme. Tak se to taky stalo. Přilbu jsem chtěla Josefovi půjčit svoji, ale odmítl," vypověděla Trykarová.

Podle MUDr. Šamanové, která zpracovala odborný posudek týkající se zranění obou účastníků nehody, byla zranění Trykarové typická pro řidiče a zranění zemřelého Josefa pro spolujezdce. Nemůže to však tvrdit s naprostou jistotou.

Světlo do případu by mohl vnést znalec z oboru dopravy, kvůli jehož nepřítomnosti bylo jednání odročeno na listopad.

Co se zhruba pět set metrů za Hlohovčicemi skutečně stalo, bude pro soud asi pořádný oříšek. První zprávy o nehodě tehdy uváděly, že motorkářka na silnici, kudy se na Yamaze opilá řítila devadesátkou, srazila chodce.