„V současné době policisté obstarávají, potřebné spisové materiály, jako znalecké posudky a odborná vyjádření. Poté bude případ předán kriminalistům, kteří zahájí trestní stíhání muže," objasnila pokračování případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jednadvacetiletý mladý muž v pátek 23. prosince vytrhl před budovou České spořitelny kovový sloupek, vydal se směrem do centra a cestou ničil, co mu přišlo do cesty.

Rozbil výlohu České spořitelny, vývěsku budovy finančního úřadu, okno na novinovém stánku, sklo u telefonního automatu, přední světlomet u zaparkovaného vozidla a výlohu Akva Zoo.

Na náměstí Míru poškodil dřevěné dveře u jednoho domu, rozbil skleněnou výlohu řeznictví a okno bývalé chirurgické ambulance.

Když potkal 27letého muže, tyčí ho bezdůvodně udeřil do hlavy. Dotyčný musel na ošetření do nemocnice.

Výtržníka zpacifikovali až městští strážníci.

„Jakmile hlídku spatřil, tyč zahodil a dal se na útěk. Dostižen byl před Komerční bankou v ulici U Nemocnice," řekl velitel domažlické městské policie Petr Kubal. Muž nadýchal dvě promile a následně zuřil i v policejní cele, kde pěstmi bušil do zdi.

Velitel městské policie Petr Kubal doplnil, že muže se podařilo rychle dopadnout díky občanům, kteří na situaci upozornili strážníky, a zároveň tak poděkoval všem lidem v Domažlicích, kteří si všímají, co se ve městě děje, a strážníkům tak významně pomáhají.