Třiadvacetiletý muž požadovanou částku sice ze svého účtu vybral, ale naházel ji do automatů. Na svou obhajobu si vymyslel neuvěřitelný příběh. Policisté už mladíka vyšetřují. Za trestný čin zpronevěry mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„17. srpna přišla žena policistům sdělit, že po vzájemné dohodě s jejím známým si nechávala posílat mzdu od zaměstnavatele na jeho účet, protože vlastní účet neměla. Několik dní před oznámením muže poprosila, zda by jí z bankomatu vyzvedl finanční hotovost ve výši 11 100 korun a tu jí předal. Mladík peníze vyzvedl, avšak majitelce je nedal.

Žena policistům řekla, že mladík pravděpodobně její peníze zpronevěřil," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Mladík, který je zřejmě velkým fandou kriminálních příběhů, si připravil neuvěřitelnou verzi. Tvrdil, že se stal obětí loupežného přepadení. Policisté tedy pátrali po neznámém pachateli, ale jak se později ukázalo, žádný neexistoval.

Mladík tedy svou výpověď upravil. „Tvrdil, že ho údajný pachatel vydíral s tím, že pokud mu peníze nedá, zavraždí celou jeho rodinu, zapálí jeho dům a jeho podřízne a pověsí na strom," pokračuje Brožová.

Policisté tedy opět začali jeho výpověď prověřovat. „Šetřením kriminalistů bylo zjištěno, že mladík si všechno vymyslel a všechny peníze prohrál v jednom z kdyňských barů v hracím automatu," dodala Brožová.

Kdyňští policisté už sdělili třiadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu zpronevěra. Případ nyní zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení.