Šestasedmdesátiletou ženu přepadli a okradli dva nezletilí mladíci ve středu odpoledne v Horšovském Týně.  Jeden z útočníků, teprve sedmnáctiletý mladík, se na ženu, která se pohybovala pomocí invalidního chodítka, vrhl a chtěl jí okrást.

„Tady je taška,“ zařval sedmnáctiletý mladík, když uviděl, že kabelka kouká z vaku invalidního chodítka.

Nemocná seniorka se snažila ubránit svůj majetek a s útočníkem se chvilku přetahovala. Přitom se taška otevřela a mladý zloděj uviděl navrchu položenou peněženku s tisíci korunami. Zloděj ji sebral a do vyděšené ženy strčil tak silně, že upadla na zem. Vše zpovzdálí sledoval násilníkův kamarád a vyčkával, jak to dopadne.

Mladíci se dlouho ze svého lupu neradovali. Policie je dopadla zanedlouho po útoku.

„Ve čtvrtek bylo proti oběma mladíkům  zahájeno trestní stíhání. Obviněni jsou z loupeže, podílnictví a nepřekažení trestného činu. Obviněným mladíkům, kteří jsou stíháni na svobodě, hrozí trest až pět let odnětí svobody,“ řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Okradená seniorka je dodnes v šoku a stále se ještě zotavuje ze zranění, která při přepadení utrpěla. Bojí se chodit sama ven.

"Manželka se vrátila po dvou měsících z nemocnice a šla si vsadit sportku, když ji přepadli. Neviděla, kde se útočník vzal. Přiběhl k ní zezadu a začal se s ní prát. Když dosáhl svého, strčil do ní tak, že padla do silnice. Nechci ani domyslet, co by se stalo, kdyby jelo auto. Museli ji ošetřit v nemocnici. Dodnes má obličej samou modřinu a naražená žebra,“ říká manžel napadené ženy a pokračuje: „Zabít takové lidi je málo. Stahují se tady do herny, kde fetují. Stejně se jim nic nestane, protože jsou nezletilí. Jednomu z nich bylo teprve sedmnáct.“