„Před třiceti lety bych ho složila,“ řekla majitelka domažlického obchodu s látkami, která v neděli večer načapala zloděje.

„Zloděj v neděli po deváté hodině večer vykopl vstupní dveře do obchodu, vnikl dovnitř a z prodejního pultu odcizil 2 338 korun a slevovou kartu do drogerie. V tu chvíli byl vyrušen majitelkou obchodu, která se mu snažila zabránit v útěku,“ uvedla k případu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Manžel se zrovna vrátil z obchodu, když jsem uslyšela ránu. Běžela jsem se podívat, co se děje, a spatřila jsem vykopnuté dveře do krámu a uvnitř mladíka,  jak si z pokladny sype  mince do kapsy.  Opřela jsem se o dveře, aby nemohl utéct. On se mě snažil přetlačit. V tu chvíli už  přiběhl i manžel a synové. Právě v tu chvíli mě přešel všechen vztek a dostavil se strach. Uvědomila jsem si, že může mít třeba nůž, a pokud by se s ním moji chlapi pustili do šarvátky, mohl by je zranit. Povolila jsem a on se  kolem mne protáhl a utekl,“ popisuje nepříjemný zážitek majitelka obchodu s tím, že to není poprvé, kdy byli vykradeni.

„Vloupali se k nám už několikrát. Naposledy to bylo vloni v listopadu. To nám vykopli pro změnu jiné dveře. Proti zlodějům nemůžeme udělat vůbec nic. Památkáři nám nedovolí dát do oken a dveří mříže a kamera tady není,“ pokračuje  obchodnice.

Mladík,  který z obchodu ukradl něco přes dva tisíce, za sebou nechal mnohem větší škodu.
„Na vykopnutých dveřích byla škoda vyčíslena na 5 tisíc korun. Policisté ohledali místa činu a po pachateli, který je podezřelý ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci, intenzivně pátrají,“ řekla Brožová.

„Byl to takový slušně vypadající mladíček. Kdybych ho jindy potkala na ulici, ani ve snu by mne nenapadlo, že byl byl schopen krást. Zřejmě sháněl peníze na drogy. Když mě přešel vztek, začala jsem ho litovat. Zase jeden  chlapec, který si kvůli pitomosti zkazil život,“ dodala majitelka obchodu.

Vykrádaček se na Domažlicku z neděle na pondělí stalo ale mnohem víc.
„V noci z neděle na pondělí se zloděj přes dvoje vstupní dveře vloupal do stánku v Holýšově. Z trezorku, který vypáčil, sebral více než 55 tisíc korun. Na přilepšenou si s sebou vzal ještě kartony cigaret a dobíjecí kupony na volání za 7 tisíc korun. Celkem způsobil škodu ve výši 65 tisíc korun. Za to, že pachatel způsobil větší škodu, mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, nebo peněžitý trest,“ popsala Brožová.

Cílem zloděje se stal i objekt bývalé restaurace v Domažlicích.
„Dovnitř se dostal oknem, které vytlačil. Z objektu  odcizil dvacet metrů měděných trubek, sto metrů měděných kabelů různých rozměrů, sedm kohoutků od vodovodních baterií, železný plech a koncovku na sprchu. Při svém řádění ještě poškodil plynový kotel. Celková škoda na poškozených a odcizených věcech byla vyčíslena na 81 tisíc korun.  Po pachateli policisté intenzivně pátrají,“ dodala Brožová.