Kriminalisté obvinili sedmadvacetiletou ženu z malé obce na Kolovečsku, která zanechávala svoji nezletilou dceru po dobu až čtyř měsíců v kotelně u domu. Dívka byla často odkázána na pomoc muže bez domova, který v kotelně přebýval s ní.

Matka se údajně živila prostitucí a svou malou dcerku zavírala do kotelny, když vyrážela za prací. Hladem a fyzickým násilím prý dívenka netrpěla. Nechodila však do školy a neznala základní hygienické návyky. Nyní se o ni Starají prarodiče, kteří bydlí v jiném okrese.

"Protože matka důsledně nechránila zájmy dítěte, nevykonávala nad ním dohled tak, aby nebyla dotčena jeho důstojnost a ohroženo jeho zdraví, rozumový a mravní vývoj včetně hygienických návyků, vydal okresní soud předběžné opatření a nezletilá dívka byla svěřena do péče prarodičů," uvedla k otřesnému případu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že žena už byla jednou za přečin ohrožování dítěte odsouzena.

"Byl jí uložen trest odnětí svobody ve výměře osm měsíců s podmíněným odložením na zkušební dobu v trvání 24 měsíců. Nyní obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let," dodala Brožová.