„Na třiatřicet měsíců do věznice s ostrahou,“ tak zněl středeční verdikt soudce Okresního soudu v Domažlicích Jana Švíglera, který vynesl na adresu 29letého muže z Horšovského Týna.

Za mříže byl poslán za loupežné přepadení vietnamské obchodnice, již ohrožoval dýkou. V obchodě ho krátce poté zneškodnil 54letý Domažličan a předal policii.
„Obviněný na svoji obranu uváděl, že ho k činu vedly osobní a finanční důvody, chtěl prý penězi zachránit manželství,“ uvedl soudce s tím, že obviněný požadoval podmínečný trest a poté využil svého práva nevypovídat.

U soudu mu však přitížil fakt, že přepadl vietnamskou obchodnici s černými brýlemi na očích, kapucou na hlavě a s třiceticentimetrovou dýkou – na jedné straně s ostřím, na druhé s ozubením.

Mladá žena, mimochodem matka tehdy dvacetiměsíčního dítěte, vyvázla z přepadení s šokem a na památku po lupiči jí zůstala mikina s řeznou ránou po noži v oblasti lopatek.
„Přišel a ptal se: Vyměníš? Myslela jsem, že chce směnit eura na koruny nebo opačně. A to už vytáhl svazek bankovek. Přepočítala jsem je, měl 32 tisíc korun. Chtěla jsem mu říct, že tolik eur na výměnu nemám, to už byl za pultem, své peníze sebral a chtěl po mně další. Mezitím mi hrozil nožem a zatáhl mne dozadu za krám,“ uvedla tehdy Deníku přepadená.

Domažlický soud vzal ve středu na zřetel všechny okolnosti přepadení.
„Trestní sazba je v takovém případě v rozpětí od dvou do deseti let. Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu netrestanou, soud vyměřil trest při dolní hranici,“ sdělil Deníku soudce Švígler s tím, že dotyčný se na místě proti rozsudku odvolal a vše bude řešit Krajský soud v Plzni.