Pachatelé čtvrteční loupeže v prodejně mobilních telefonů na domažlickém náměstí byli dopadeni.

Zlodějům z Německa se lup vskutku nevyvedl – nejen, že namísto mobilních telefonů ukradli převážně pouze makety, navíc je policisté odhalili ještě týž den.

Domažličtí policisté včera pátrali po neznámém pachateli, který po půlnoci nalezenou dlažební kostkou rozbil výlohu prodejny O2 na náměstí Míru a vnikl dovnitř.

„Odtud odcizil devět kusů maket mobilních telefonů, pět kusů pouzder na mobilní telefony a dva zcela nové mobilní telefony – jeden značky Samsung Galaxy a druhý značky Nokia Lumia," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Myslím, že to byl rychlý zlodějíček, který to udělal z nějakého okamžitého popudu. Mohl to stihnout během dvou minut. Nebyla to žádná cílená akce. Pobral prostě to, co bylo po ruce," uvedl majitel prodejny Milan Valenta, kterému ráno volala městská policie kvůli rozbité výloze a který po příchodu do práce našel vykradený obchod a podlahu plnou střepů.

Brožová poznamenala, že ve spolupráci s německou policejní inspekcí Furth im Wald se podařilo případ objasnit ještě týž den.

Němečtí policisté totiž provádějí ve Furthu im Wald pravidelné kontroly kvůli drogám a při kontrole na nádraží narazili na skupinku čtyř podezřelých osob.

„U jednoho muže objevili čerstvé řezné rány na ruce. Při podrobnější prohlídce nalezli dva nové mobilní telefony, jejichž původ muži nedokázali vysvětlit," popsala Brožová. Němečtí policisté následně zatelefonovali na územní odbor Domažlice a dozvěděli se o nočním vloupání do prodejny mobilních telefonů. „Následně se muži ke svému činu doznali a ukradené mobilní telefony vydali," dodala policejní mluvčí.

Pachatelé způsobili škodu ve výši nejméně 18 tisíc korun na odcizených věcech a na poškozených věcech ve výši 8 tisíc. Domažličtí policisté předají případ svým německým kolegům, kteří budou dotyčné trestně stíhat.