Na pondělní odpoledne zřejmě jen tak nezapomene pokladní z prodejny na domažlickém sídlišti Kavkaz. Stala se obětí loupežného přepadení.

Muž, který vešel do obchodu s úmyslem krást, se zpočátku choval jako obyčejný zákazník. Prošel klidně prodejnu, a když se ujistil, že tam nikdo není, přistoupil k pokladní, surově ji chytil za ruku a s pobídkou: „Dělej," ji donutil otevřít pokladnu.

Vyděšená žena raději neodporovala a zloději vydala papírové bankovky nižší nominální hodnoty. To mu ale nestačilo. Dobře věděl, že  ´tisícovky a dvoutisícovky´ jsou uloženy pod mincovníkem.

Obsloužil se už sám a sebral dvě hromádky těchto bankovek. Pokladní jen vyděšeně přihlížela, protože jí stále surově svíral ruku.

Když už byla pokladna prázdná a nebylo co ukrást, hrubě do pokladní strčil, peníze schoval do kapsy u vesty a z prodejny odešel.

Vyděšená a lehce poraněná prodavačka zavolala policii.

„Okamžitě se rozjela rozsáhlá policejní akce po celých Domažlicích. Zapojeni byli i městští strážníci, kteří kromě toho, že využili kamerového systému, prohledávali sklepy, herny, ubytovny a další místa, kde byla pravděpodobnost, že by se podezřelý mohl ukrývat," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dlouho se ze své kořisti dvacetiletý zloděj neradoval. Dopaden byl ještě týž den, v úterý byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Nyní už sedí za mřížemi. Zloděj si z prodejny odnesl 60 796 korun. Pokud bude uznán vinným, může strávit za mřížemi dva roky až deset let.