Soud sáhl k poměrně tvrdému trestu. Maximální hranice trestu byla v tomto případě deset let. Tak přísný trest nenavrhovala ani státní zástupkyně. Její návrh zněl 4 až 5 let.

„Soud panu Šarišskému uložil nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání šesti let s ohledem na jeho předchozí trestnou činnost. Byl již trestán a odsouzen ve třech státech. Má za sebou i násilnou trestnou činnost," řekl předseda senátu Milan Anderle.

Šarišskému se potrestání ani trochu nelíbilo a okamžitě se odvolal, a navíc podal stížnost proti rozsudku, který tím pádem není pravomocný.
Loupeže se Šarišský dopustil vloni 22. listopadu. Devětašedesátiletého muže, který cestoval stejným vlakem jako Šarišský, nejdříve udeřil do hlavy a pak ho obral o sedm tisíc eur a kreditní karty.

Mezi Domažlicemi a Radonicemi se podařilo Šarišskému neobvyklým způsobem zastavit vlak a společně se svou přítelkyní, která mu pravděpodobně 'kryla záda', zmizet.

Z lupu, který v přepočtu čítá přes 190 tisíc korun, se ale dlouho neradovali. Policisté zlodějský pár zadrželi o pár hodin později před Bořicemi.
Okradený muž měl při vší smůle ještě štěstí. Ze 7 tisíc ukradených eur jich dostal zpět 5 930. Část nenalezené hotovosti, která čítá 1 070 euro, by měl Šarišský okradenému muži uhradit.

Zda a na jak dlouho půjde recidivista Šarišský, který od loupeže ve vlaku sedí ve vazbě na Borech, do vězení, bude rozhodovat Krajský soud v Plzni.