Zhrzená láska byla motivem běsnění party postřekovských mladíků, kteří 15. září zdemolovali luxusní Mercedes před restaurací U Svatého Jána v Trhanově. Auto patřilo majitelům restaurace a škoda, kterou mladíci způsobili se vyšplhala přes sto tisíc korun.

Tři mladíci z povedené partičky, dvaadvacetiletí Robin Beneš, Josef Kapic a František Kramár, se z poškození cizí věci včera zpovídali u domažlického soudu.

Už jejich nástup k hlavnímu líčení byl impozantní, neboť všichni přišli o dobrou čtvrthodinu déle.

Jako první předstoupil před soudce Robin Beneš.
„Přiznávám, že jsem to udělal. Je mi to líto. Auto používal syn majitelů restaurace, který mi přebral přítelkyni, proto jsme mu železným klíčem na přezouvání kol auto rozbili,“ řekl Beneš a vyjmenoval všechny své kamarády, kteří byli v noci při demolici s ním. Podotkl však, že neví,  proč je před soudem Kramár, který u toho nebyl.

Jako druhý se zpovídal obviněný Josef Kapic. I on se ke všemu přiznal a také soudu potvrdil, že Kramár auto nerozbíjel.

Samotný František Kramár  není žádný andílek, u soudu je jako doma a jeho trestní rejstřík je poměrně bohatý. Již delší dobu má problémy s alkoholem, kvůli němuž někdy neví, co dělá. I on tvrdil, že u demolice nebyl a namočil ho do toho prý další z party Václav Anderle na něhož prý policie tlačila, aby řekl, že tam Kramár byl.

„Byl jsem doma. kluci mě volali abych přišel pod hřiště v Postřekově. Tam jsem se dozvěděl, že mají v plánu jet do Trhanova a rozmlátit tam auto. Odmítl jsem a šel jsem domů,“ řekl Kramár.

Vše objasnil až Václav Anderle, který u soudu vystupoval jako svědek. Jeho výpověď byla opravdu překvapivá. „Byl jsem tam také. Nejsem jen svědek, ale jsem také pachatel. Na policii jsme se bál a jen jsem kýval. protokol jsem podepsal, aniž bych ho četl. Tížilo mě svědomí, proto jsem se nyní přiznal. Kramár tam opravdu nebyl,“ přiznal se v soudní síni.

Mladíci si zatím trest za své řádění a způsobenou škodu nevyslechli. Líčení bylo odročeno na 15. ledna, protože budou předvolání další svědci, kteří měli být přítomni při demolici. Neví se však, zda se jí také zúčastnili, nebo jen přihlíželi.