„Došlo tehdy k bočnímu nárazu Škody Felicia, která jela po hlavní silnici I/26 od Horšovského Týna do traktoru Zetor, který vyjel od Meclova na hlavní silnici. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění čtyřleté dívky a ke zraněním dalších osob jedoucích ve vozidle, pětatřicetiletého řidiče, sedmileté dívky a dvou žen ve věku pětadvacet a šestadvacet let. Všechny osoby byly přepraveny do nemocnice buď leteckou záchrannou službou či pozemně sanitkami. Ke zranění řidiče traktoru nedošlo,“ připomněla průběh nehody domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

U obou řidičů policisté vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou dechovými zkouškami. Škody na vozidlech byly vyčísleny na 73 tisíc korun.

Ilustrační fotografie.
V domažlickém bazénu začnou kurzy plavání pro nejmenší

Případ od začátku řešili domažličtí kriminalisté, kteří teď prověřování této dopravní nehody ukončili.

„Zahájili trestní stíhání dvacetiletého traktoristy, kterého obvinili ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Šetřením na místě, výslechy a provedenými znaleckými zkoumáními bylo zjištěno, že traktorista na křižovatce při výjezdu z vedlejší silnice se neměl dostatečně přesvědčit o tom, zda mu dopravní situace umožňuje bezpečně vjet na hlavní silnici, a vjel na ni v době, kdy mu z levé strany ve směru od Horšovského Týna přijíždělo osobní vozidlo a kterému nedal přednost v jízdě, přičemž došlo k bočnímu nárazu osobního vozidla do levé strany traktoru,“ konstatovala policejní mluvčí Brožová.

Právě se narodili na Domažlicku
Právě se narodili na Domažlicku

„Řidič traktoru porušil důležitou povinnost uloženou mu podle zákona o provozu na pozemních komunikacích týkající se jízdy křižovatkou,“ dodala policistka.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě, za spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky nebo peněžitý trest.