Právě v baru nabídl svezení opilé ženě, která souhlasila. Domů, jak slíbil, ji ale neodvezl. Podle obžaloby zastavil a poručil jí, aby byla ticho, jednou rukou jí držel ruce a druhou rukou sklopil sedačku spolujezdce, na níž seděla, a přestože brečela, prosila ho, aby ji pustil a nechal ji být, a snažila se z jeho sevření vymanit, svlékl ji a násilím přiměl k sexu.

„Žena poté ze strachu a bezmocnosti přestala klást další odpor a soulož strpěla, přičemž v důsledku tohoto jednání se u ní posléze rozvinula posttraumatická stresová porucha, která se u ní projevuje opakujícími se stavy panického strachu, úzkostí, bušením srdce, pocením, bolestmi žaludku, neurotickou únavou, poruchami spánku, zvýšenými úlekovými reakcemi, odporem k mužům a útlumem sexuality,“ uvedl v obžalobě státní zástupce.

Žena u soudu potvrdila, že vše strpěla jen ze strachu o život, cizinec ale tvrdil, že sex s ním měla dobrovolně. Soud nakonec došel k závěru, že se trestných činů kladených mu za vinu nedopustil, a tak byl obžaloby zproštěn. Státní zástupce se proti tomu na místě odvolal.