Kamerové záznamy pomohly domažlickým kriminalistům s odhalením 30letého muže, který od konce loňského roku do letošního dubna kradl v bytovém domě na Poběžovicku, nebál se ale vykrást ani školu.

Před koncem loňského roku zloděj vnikl do jednoho z bytových domů na Poběžovicku. „Prohledal sklepní kóje, nic ale neodcizil. Vešel však také do prádelny, kde přeštípl zámek na elektrokole, které následně odcizil. Tím způsobil škodu ve výši 85 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Se svým lupem se ale muž dlouho nespokojil. Už v únoru se totiž vydal do jedné ze základních škol na Domažlicku. „V jedné ze šaten odcizil kabelku s věcmi za celkem 14 tisíc, sebral také batoh se sportovními potřebami a mobilním telefonem, čímž způsobil škodu 3 500 korun,“ řekla mluvčí.

V posledním březnovém týdnu se pak zloděj vydal opět do základní školy. „Odcizil oblečení, mobilní telefon, cigarety, zapalovač a větší množství různých klíčů. Jeden z nich byl i od osobního vozu, ze kterého následně sebral balení papírových kapesníků a žvýkačky. Celkem spáchal škodu za 15 tisíc korun,“ vyjmenovala Šmaterová.

Ve škole kradl také o pár dní později, kdy ze šatny sportovní haly sebral peněženku s hotovostí, platební kartou a doklady. Tentokrát byla škoda vyčíslena na 6 500 korun.

V jedné z menších obcí pak 30letý zloděj na přelomu března a dubna ukradl motocykl v hodnotě sedmi tisíc korun. Na apríla pak v jedné z firem na Horšovskotýnsku, kde byl muž zaměstnán, sebral klíče od osobního auta, ze kterého ukradl mince v hodnotě téměř 200 korun.

V následujících dnech kradl muž v Domažlicích. „Z neuzamčeného osobního vozidla zaparkovaného v jedné z ulic odcizil krabici, ve které se nacházely různé druhy šperků v celkové hodnotě 400 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie

Ani to ale recidivistovi nestačilo. „V polovině dubna vnikl do volně přístupného prostoru šaten jednoho ze sportovních center v Domažlicích. Odtud odcizil jedny chytré hodinky a elektrický kartáček v celkové hodnotě čtyř tisíc korun,“ pokračovala mluvčí.

Všech zmíněných krádeží se muž dopustil i přesto, že byl za krádeže v uplynulých letech odsouzen. „V současné době je muž vazebně stíhán domažlickými policisty z oddělení obecné kriminality. O umístění obviněného do vazby rozhodl Okresní soud v Domažlicích,“ dodala Šmaterová.