„Pachatelem je dvacetiletý muž. Už byl obviněn za krádeže. S ním byl obviněn i osmnáctiletý mladík, který mu v jednom případě krást pomáhal," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Starší z mužů se 22. dubna po osmé hodině večer násilím vloupal do jedné z holýšovských prodejen, kde ukradl cigarety, čokolády a lihoviny za 4 100 korun. Týž den, jen o hodinu později, ´navštívil´ další prodejnu. Odtud odešel s nepořízenou, protože ho vyrušil alarm.

Tímto nezdarem se nedal odradit a o dvě hodiny později, tentokrát se svým osmnáctiletým komplicem, se vloupali do dalšího obchodu. Společně ukradli uzeniny, maso, alkoholické i nealkoholické nápoje, marinády na maso, rybí speciality, sýry a pečivo. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 10 tisíc korun.

Starší z mužů ve svém tažení pokračoval a vloupal se ještě do obchodu s levnými oděvy. Zde odcizil oblečení v hodnotě 3 200 korun.

„Pachatel za sebou nechal i obrovskou škodu na poškozených věcech. Ta se v součtu vyšplhala na téměř 18 000 korun. Oba zloději byli odhaleni během krátké doby. Mladší z nich je stíhán na svobodě, starší byl po souhlasu soudce umístěn do vazební věznice. Pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodala Brožová.