Sedmnáct vloupání, celková škoda 178 tisíc korun. To vše má na svědomí pětadvacetiletý muž s bohatou trestní minulostí, který byl posledních pět měsíců postrachem majitelů restaurací, rodinných domů a také škol na Domažlicku.

Jeho řádění je konečně konec. „Sérii vloupání do restaurací, škol a rodinných domů se v těchto dnech policistům podařilo ukončit. Pětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci a porušování domovní svobody," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

S vykrádačkami začal už vloni v říjnu.  Vyzbrojen šroubovákem a páčidlem se vloupal do rodinného domu v Domažlicích a odešel s elektronikou za dvacet tisíc korun.

Koncem listopadu ´navštívil´  restaurace v Dolní Kamenici a v Zahořanech, odkud odnesl peníze a 115 krabiček cigaret.

Začátkem prosince vyháčkoval okno do sklepa restaurace v Dílech a pak přišla na řadu restaurace v Klenčí pod Čerchovem.

Koncem prosince poctil fantom svou návštěvou Horšovskotýnsko a Blížejovsko.
„V Přívozci se nejprve vloupal do rodinného domu, kde odcizil motorovou pilu, dva klešťové ampérmetry, čtyři kila mraženého vepřového masa, čtyři lahve alkoholu a herní konzole. Pak jeho kroky zamířily do místní restaurace, kde odcizil finanční hotovost, dva mobilní telefony, kreditní kartu a cigarety," pokračuje Brožová.

Z restaurace v Blížejově odnesl 27 tisíc korun, z restaurace v Srbech 13 tisíc korun a cigarety. Ještě týž měsíc se vrátil na Chodsko. Po „návštěvě" restaurace v Chodově za sebou zanechal  dvanáctitisícovou škodu.
Nový rok zahájil vloupáním do restaurace v Blížejově, kde ukradl  26 500 korun a osobní doklady. Počátkem února se vloupal do školy v Horšovském Týně, odkud odnesl elektroniku.

V meclovském pohostinství  sebral cigarety, čokolády a sušenky za dva tisíce korun.  Ve stejný den se vloupal do budovy Obecního úřadu v Postřekově, odkud odcizil trezor s 45 tisíci korun.

Následující den zjistili ve škole v Klenčí pod Čerchovem, že jsou chudší o pokladní knihu, poštovní známky, příruční pokladnu s více než čtyřmi tisíci korun, digitální fotoaparát a trezor se  75 tisíci.  Naposledy řádil v Trhanově a  v Chodově.

Muž je stíhán na svobodě a za své řádění je ohrožen maximálně pětiletým vězením.