„Ve čtvrtek 1. července kolem jedenácté dopolední přišel k domu 82letého seniora muž, který předstíral, že je od elektrikářů a jde zkontrolovat elektroinstalaci. Po chvíli starému muži řekl, že potřebuje vyměnil dvoutisícikorunovou bankovku za dvě, s čímž poškozený souhlasil,“ informovala Deník policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Senior s ´elektrikářem´ spolu prošli kuchyní do pokoje, kde měl senior peníze. Tam mu zmíněnou bankovku rozměnil. Své úspory položil na postel a z pokoje odcházel, přičemž neznámému muži řekl, aby šel za ním. „Toho pachatel využil a v nestřeženém okamžiku seniorovi odcizil finanční hotovost nejméně ve výši 40 000 korun a následně předstíral, že v chodbě počítá zásuvky, a poté z domu odešel,“ pokračovala Čejková.

Důchodce před domem potkal dalšího muže, který údajně hledal ´hodiny na elektriku´. Policisté zjistili, že dvojice byla v obci viděna asi před týdnem, kdy se snažila přesvědčit jednu z místních žen, že vyhrála deky za 2 500 Kč, čemuž dotyčná neuvěřila a muži utekli před jejím psem.

„Pachatelé se pohybují osobním vozidlem černé barvy a jsou snědé pleti. První je silnější postavy, asi 170 cm vysoký, ve věku kolem 30 let. Druhý je štíhlejší, přibližně stejně starý. Oba měli na sobě kraťasy,“ doplnila Čejková s tím, že policisté varují občany, aby byli obezřetnější a nepouštěli do svých příbytků cizí lidi. Pohyb podezřelých osob v obci a jejich popis, případně značku vozu, by měli oznámit na linku 158.