Domažličtí strážníci ve čtvrtek ráno přijali oznámení od pracovnice místního kina Čakan o tom, že se v objektu kina nacházejí dva cizí muži s kapucemi na hlavách, kteří zde nejspíš přenocovali, a je možné, že zde rovněž něco odcizili.

Žena uvedla, že na muže zakřičela, ti však okamžitě utekli. Na místo události se ihned dostavila hlídka městské policie, která oznamovatelku uklidnila, zjistila potřebné informace a provedla prohlídku objektu.

Díky dobrému pokrytí centra města kamerami MDKS, včetně vchodu do kina Čakan, se na kamerovém záznamu podařilo pachatele najít a popsat i směr jejich odchodové trasy. Dvě motorizované hlídky strážníků následně i s popisem obou mužů vyjely do ulic a během 5 minut došlo k zadržení podezřelých osob nedaleko obchodního domu Kaufland.

Oba cizinci (německé a kolumbijské národnosti) byli strážníky omezeni na osobní svobodě.
Poté byli muži převezeni na obvodní oddělení Policie ČR k provedení dalších potřebných opatření.

Na služebně městské policie mezitím rovněž probíhaly úkony nezbytné k šetření události, a to zejména pomocí kamer MDKS. Bylo zjištěno, že oba muži do prostor kina vnikli už večer předešlého dne, tj. ve středu. Došlo k tomu tak, že během promítání nebyly řádně uzavřené vchodové dveře.

Jeden z pachatelů nejprve vyzkoušel možnost vniknutí do objektu a poté se vrátil pro svého společníka. Muži si s sebou přinesli deku a v objektu přenocovali. Během svého pobytu v prostorách MKS konzumovali jídlo, alkoholické i nealkoholické nápoje z místního baru a odcizili rovněž menší finanční hotovost. Celá událost od doby oznámení do doby zadržení pachatelů trvala strážníkům necelých 45 minut.

Ilustrační fotografie.
Den pro ženy