Centrum měl mít gang v panelovém domě ve Kdyni, kde policisté našli i kompletní varnu s nebezpečnými chemikáliemi. Pro léky si měli jezdit převážně do Polska, ale i do Německa, konkrétně do Regenu, kde objížděli lékárny a léky skupovali. Hotový pervitin byl určen pro českou klientelu.

Včera celá skupina, kterou tvoří převážně recidivisté, v minulosti již za drogové delikty trestaní, stanula před domažlickým soudem.
Obžalobu o 54 bodech četl státní zástupce 30 minut. Každý z povedené partičky je pravidelným nebo občasným konzumentem drog. Většina z nich si distribucí pervitinu, ale i hašiše a kokainu vydělávala na splacení svých dluhů.

Jako první vypovídal před soudem osmatřicetiletý Petr Hipp z Hluboké, který se jeví jako hlava gangu, jehož činnost finančně podporoval.

„Nikdy jsem žádné drogy neprodával ani nevyráběl. Kromě Alice Sýkorové s níž jsem měl milostný poměr, jsem ostatní znal jen pár měsíců. Je pravda, že jsem peníze půjčoval i lidem, o nichž jsem věděl, že je používají na výrobu drog," snažil se senát přesvědčit Hipp, ale při výpovědi si často protiřečil.

Tvrdil, že sice věděl, že jeho milá i Míšek a Kováč vyráběli pervitin, ale nikdy je přitom neviděl, načež řekl: „Jednou jsem přišel domů a u mne v kuchyni vařil Míšek pervitin. Vyhodil jsem ho a varnu dal do tašky a schoval ji. Pak si pro ni přišel Sosanov."
Jako druhý v pořadí se před soudní senát postavil Filip Kováč ze Kdyně, kterého, stejně jako Míška, přivedla vězeňská služba, neboť si právě odpykávají trest za zcela jiný delikt.

„Žádná organizovaná skupina nikdy nebyla. Naše známost s ostatními je náhodná a chvilková. Já jsem pervitin nikdy nevařil, protože to neumím. Přiznávám, že jsem ho distribuoval, ale nikdy za peníze, pouze na revanš. Pervitin vařila Soušková u sebe v bytě v Domažlicích," řekl Kováč a s chutí vysvětlil i to, proč se v bytě ve Kdyni, kde pobýval spolu se Sosanovem, našla kompletní varna.
„Půjčil jsem klíče od bytu známému, který se tam chtěl scházet s přítelkyní. Já ani Sosanov jsme tam už delší dobu nebydleli. Když jsem po čase klíče dostal zpět, šel jsem se do bytu podívat a našel tam kompletní varnu."

Soud bude muset vyslechnout nejen všechny obžalované, ale také celou řadu svědků, než nad povedenou partičkou vyřkne ortel. Pokud se podaří prokázat, že šlo o organizovanou skupinu, mohou členové gangu 'vyfasovat' až deset let za mřížemi.