„Jedenapadesátiletý občan Německa oznámil dodatečně koncem ledna na domažlické policejní oddělení, že byl pod záminkou sexuálního styku vylákán mladou ženou na pokoj jedné z místních ubytoven. Uvedl, že následně do pokoje vešel muž a uzamkl dveře. Napřáhl proti poškozenému pepřový sprej a pod pohrůžkou jeho užití přinutil Němce k vydání 300 eur,“ tlumočila Deníku výpověď cizince domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Vydáním peněz však pro sexuchtivého cizince vše neskončilo.

„Dvojice ho z pokoje vyhodila. Vyhrožovala mu dalším fyzickým násilím, pokud by věc oznámil na policii, anebo dělal další problémy,“ popsala Čejková.

Policisté, byť s časovým odstupem od události, oba výtečníky vypátrali. Jednalo se o čtyřiadvace­tiletou ženu, její komplic je o tři roky starší. V pátek 19. června policisté zahájili jejich trestní stíhání. Byli obviněni z trestného činu loupeže, a to ve spolupachatelství.

„Za jejich jednání jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Na základě výroku Okresního soudu v Domažlicích byli oba vzati do vazby,“ zakončila Čejková.