Takové metody měl používat při výsleších žen dnes již bývalý domažlický policista, specialista na drogovou problematiku, sedmatřicetiletý Petr Rett. U policie sloužil zhruba osmnáct let.

Za své nekalé praktiky, kterých se měl dopustit letos v dubnu, stanul ve středu před domažlickým soudem.

Rett byl obžalován pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby, sexuální nátlak, poškozování cizích práv a znásilnění, za což mu hrozí až deset let vězení.

Podle serveru Novinky.cz se před soud ve středu dostavilo hned několik žen, u nichž Rett zneužil své pravomoci.

Podle jejich výpovědí prý raději poslechly, neboť policista pro ně představoval autoritu, které se bály odporovat. Vždy prý chtěl vědět, jestli u sebe nemají ukryté nahrávací zařízení. Pak jim nařídil, aby se svlékly a začal s osobní prohlídkou. Prohmatával jim prsa a oblast genitálií.

Rett se ke všem skutkům, které obžaloba obsahovala doznal. Protestoval pouze v jednom případě,  a to když  měl strkat prsty do přirození mladistvé dívce.

Stěžejním důkazem případu jsou video nahrávky ze záznamového zařízení, které do jeho kanceláře umístili detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Své jednání Rett, otec dvou dětí, před soudem zdůvodnil tím, že se chtěl podívat na nahou ženu, a že to dělal ze zvědavosti.

Líčení bude pokračovat příští týden v pondělí, kdy bude vyslechnuta další svědkyně a také soudní znalec.