„Policie České republiky, územní odbor Domažlice, k jejich klidnému a nerušenému průběhu provádí každý rok řadu opatření. Stejně tomu bude i letos, kdy po celou dobu konání slavností bude posílena služba pořádkové a dopravní policie," předesílá mluvčí Dagmar Brožová.

Se slavnostmi je tradičně spojeno velké množství návštěvníků, mezi nimi i nenechavci, a také alkohol, který teče doslova proudem.

„Zaměříme se na výtržníky a jedince, kteří pod vlivem alkoholu naruší veřejný pořádek. Pro ty jsou zajištěna místa na protialkoholní záchytné stanici v Plzni. Chodské slavnosti z důvodu velkého počtu návštěvníků lákají zloděje a kapsáře. Proto upozorňujeme návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti a své osobní věci měli stále pod kontrolou a v zaparkovaných vozidlech nenechávat zakoupené zboží, osobní doklady a cenné věci," nabádá mluvčí PČR.

Zvýšený dohled zajistí v součinnosti s republikovou policií i městští strážníci. S ohledem na předpokládanou dopravní situaci přijali opatření.

„Máme nasmlouvánu odtahovou službu, která vozy stojící mimo přesně vyhrazená místa odstraní," sdělil Deníku zástupce velitele MP Radovan Plšek.

Nutno dodat, že pokud kapsáři či výtržníci přijedou do Domažlic, může se stát kromě policistů a strážníků jejich ´nepřítelem´ také místní bezpečnostní kamerový systém.