„Domažličtí policisté zahájili 3. ledna úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelý 29letý muž z Domažlic. Na počátku prosince byl zastaven a kontrolován v Branské ulici v Domažlicích poté, co předtím projel z Máchovy ulice do Benešovy a ulicemi U Nemocnice a Komenského přes náměstí Míru na místo kontroly," uvedla k případu mluvčí PČR Dagmar Brožová.

Policisté při kontrole muže vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu skončila s výsledkem negativním. Policisté následně provedli také orientační test na drogy. Test byl pozitivní, prokázal reakci na přítomnost kokainu," připojila policistka.

Její kolegové po uvedené kontrole převezli muže do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. „Výsledky rozboru krve nyní mají domažličtí policisté k dispozici, v krvi dotyčného byly zachyceny stopy metabolitů kokainu. Řidič může být za ohrožení pod vlivem návykové látky potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti," doplnila policejní mluvčí.