„V osobním automobilu byly nalezeny dva kusy zastrčené srnčí zvěře a kulová zbraň. Se souhlasem Okresního státního zastupitelství Domažlice bylo provedeno zadržení podezřelých mužů a poté byli umístěni do policejních cel Okresního ředitelství policie České republiky Domažlice,“ sdělila tisková mluvčí policie v Domažlicích Jaroslava Roubalová.

Domažličtí kriminalisté udělali prohlídky jiných prostorů v obci Lisov, kde nalezli větší množství zbraní, součástí zbraní a střeliva. „Dále 6. září v 10 hodin domažličtí kriminalisté zadrželi se souhlasem Okresního státního zastupitelství muže ve věku 32 let a kolem půlnoci 36letého muže. Taktéž byli umístěni do policejní cely OŘ PČR Domažlice. Tito muži jsou podezřelí ze spolupachatelství,“ pokračovala Roubalová.

Dne 8. září bylo proti třem mužům zahájeno trestní stíhání pro trestné činy pytláctví a nedovolené ozbrojování. Na 31letého muže byl dán návrh na vzetí do vazby, ostatní muži budou stíháni na svobodě. „V případě odsouzení hrozí mužům odnětí svobody až na pět let. Případ stále šetří kriminální policie Domažlice,“ dodala Jaroslava Roubalová.