Telefonické oznámení, že na hřišti v Bělé nad Radbuzou je nějaký muž a chce skočit do řeky Radbuzy, přijali v úterý 29. dubna policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v Poběžovicích.
„Okamžitě se proto vydali na místo, kde uviděli v rozvodněném korytu řeky muže, který chtěl evidentně skoncovat se životem. Nastalo vyjednávání, do kterého se zapojili ještě před příjezdem policejní hlídky i dva místní občané,“ nastínila počátek neobvyklého zásahu policistů mluvčí Vladislava Čejková.
Mužům zákona se nakonec po třičtvrtěhodinovém vyjednávání podařilo nešťastníka přemluvit, aby od sebevraždy upustil. Vytáhli ho z řeky a převezli na policejní služebnu, neboť muž byl zjevně podchlazen, policisté zavolali Rychlou záchrannou službu Domažlice. Ještě před jejím příjezdem zjistili, že dotyčnému je 40 let a je z Tachovska. „Byl pod vlivem alkoholu. Následná dechová zkouška u něj prokázala 1,89 promile alkoholu,“ dodala Čejková.
Muže po ošetření transportovala sanitka do nemocnice v Domažlicích. Nyní je hospitalizován na psychiatrickém oddělení nemocnice v Klatovech.
Jde letos už o druhý případ, kdy se policistům podařilo přemluvit sebevraha, aby od svého úmyslu upustil. Poprvé se tak stalo na Kdyňsku, kde policisté přesvědčili muže, aby se nezabil skokem z výšky.