Kdyně (požár rodinného domu)

V noci z neděle na pondělí došlo ve Kdyni, Na Kobyle, k požáru opuštěného rodinného domu, při kterém shořel krov střechy a podkroví domu. Policistům se hned v pondělí podařilo dopadnout viníka, který pořár založil. Je jím 18 letý místní mladík, který se v neděli opil a poté se šel podívat se do opuštěného domku na konci města. Jelikož byla v domku tma, zapálil si noviny, aby viděl na cestu. Při odchodu nedůkladně zašlapal zapálené noviny, které byly příčinou vzniklého požáru. Majitelka nemovitosti vyčíslila škodu na 200 000 korun. Za nedodržení zásady požární bezpečnosti při používání otevřeného ohně nebo jiného zdroje zapálení hrozí mladíkovi peněžitý trest.

Domažlice (zahájení trestního stíhání)

Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 36 letého cizince pro trestný čin porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu a trestný čin porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Těchto trestných činů se měl obviněný dopustit tím, že v prodejním stánku na tržnici v Železné nabízel k prodeji padělky textilního zboží, obuvi, kabelek a dalšího zboží různých značek chráněných v ČR ochrannou známkou. V případě prokázání viny hrozí cizinci až 2 léta odnětí svobody.

Babylon-Pila-Březí (DN)

Včera v 11:35 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnice I/26 a místní komunikace mezi obcemi Babylo-Pila-Březí. 39 letý řidič vozidla Renault, jedoucí směrem od Babylonu na Březí, si nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem VW Polo. Když toto zastavilo v křižovatce z důvodů vyvolaných siličním provozem, zezadu do něj narazil. Dechová zkouška na alkohol byla provedena přístrojem DRÄGER, její výsledek byl negativní. Ke zranění osob nedošlo. Hmotné škody byly vyčísleny na 35 000 korun.

Kout na Šumavě - Domažlice -Kdyně (DN)

K dopravní nehodě dne 5. května 2008 ve 12:50 hodin na křižovatce silnice I/22 a III/0222 a mezi obcemi Kout na Šumavě - Domažlice -Kdyně došlo dle výsledků šetření tak, že 36 letý řidič vozidla Toyota, jedoucí do křižovatky po vedlejší pozemní komunikaci směrem od obce Kout na Šumavě, nedal přednost v jízdě vozidlu Peugeot, jedoucímu po hlavní pozemní komunikaci směrem od obce Domažlice a s tímto se bočně srazil. Po srážce se vozidlo Peugeot převrátilo na komunikaci přes střechu a bylo odraženo do pravého silničním příkopu, kde ještě narazilo do dopravní značky IS 16b. Ke zranění osob nedošlo, alkohol byl u řidičů dechovou zkouškou přístrojem Dräger vyloučen. Způsobená škoda byla vyčíslena na 101 000 korun.


Kdyně (srážka s cyklistou)

V pondělí 5. května 2008 ve 13:45 hodin došlo k dopravní nehodě na výjezdu ze dvora pod prodejnou ZKD v ulici Nádražní v obci Kdyně. 58 letý řidič vozidla Ford Mondeo vyjížděl z místa ležícího mimo pozemní komunikaci (ze dvora pod prodejnou ZKD) na komunikaci kolmo přes chodník, přehlédl cyklistu jedoucího po chodníku a s tímto se na chodníku bočně srazil. Ke zranění osob nedošlo. Alkohol byl u řidiče dechovou zkouškou vyloučen. U nezletilého cyklisty nebyl alkohol zjišťován. Způsobené škody byly vyčísleny na 1 300 korun.