Domažlice (loupežné přepadení)

29 letý muž z Horšovského Týna vešel v pondělí do prodejního stánku poškozenéasijské obchodnice v Jiráskově ulici v Domažlicích krátce po osmé hodině ráno, maskovaný do slunečních brýlí a kapuce. Poté měl vytrhnout z rukou obchodnice svazek EURO bankovek, měl jí mířit nožem na hrudník a chtít po ní, aby mu dala další peníze. Žena se měla pokusit o útěk, proto ji měl říct, že pokud se ještě jednou pokusí utéct, tak jí bodne, a měl se pokusit jí svázat ruce, když při tomto svém jednání byl vyrušen 54 letým místním mužem, který jej následně zadržel a spolu s dalšími svědky předal Policii ČR. Muž byl obviněn z trestného činu loupeže a umístěn v Policejní cele OŘP Domažlice. Dnes by mělo být rozhodnuto o vzetí obviněného do vazby.

Staňkov (vloupání do rekreační chalupy)

Policisté z OOP Holýšov zahájili úkony trestního řízení ve věci trestných činů Porušování domovní svobody a Krádež. Těch se dopustil neznámý pachatel tím, že nezjištěným způsobem otevřel zajištěné okno do verandy rekreační chalupy v obci Staňkov, vnikl otevřeným oknem dovnitř a po zapálení svíčky odcizil mobilní telefon zn. SIEMENS S55. Dále odcizil digitální fotoaparát a elektrickou řetězovou pilu zn. SWING, zelené barvy. Poté z chalupy odešel vchodovými dveřmi, které si zevnitř zasunutým klíčem odemkl. Majiteli rekreačního objektu způsobil škodu téměř 6 000 korun.
Holýšovští policisté dále šetří krádež, které se dopustil neznámý pachatel v noci na pondělí na ubytovně v ulici Politických vězňů v obci Holýšov. V uvedené době nezjištěným způsobem vnikl do nebytových prostor ubytovny , zde následně odcizil 400 metrů kabelů Ciky . Poté rozbil 6 dvojitých skleněných výplní oken o rozměru 120x50cm. Řáděním pachatele vznikla poškozenému škoda 15 800 korun.

Horšovský Týn, Draženov, Semošice (vloupání do restaurace a obchodů)

Včera v 5:36 hodin jsme přijali prostřednictvím linky 158 oznámení, že došlo k vloupání do restaurace v Horšovském Týně, Nádražní ulici, a k odcizení LCD televizoru a peněženky s finanční částkou 5 000 korun. O 14 minut později telefonicky oznámil na OOP Domažlice další poškozený , že došlo k vloupání do prodejny potravin v obci Draženov. Na místě bylo zjištěno, že neznámý pachatel po vniknutí do prodejny z této následně odcizil větší množství cigaret různých značek a dobíjecí kupony do mobilních telefonů. Škoda bude upřesněna po provedené inventuře . V 06.45 hodin jsme přijali další telefonické oznámení na OOP Horšovský Týn, že došlo k vloupání do prodejny potravin v obci Semošice. Na místě bylo zjištěno , že neznámý pachatel po vniknutí do prodejny z této odcizil větší množství cigaret různých značek, dobíjecí kupony do mobilních telefonů a poukázky - stravenky , čímž způsobil škodu , která bude rovněž upřesněna po provedené inventuře. Ve všech případech se pachatel vloupal do objektu tak, že odstranil šroubky zajišťující štítek u vložky FAB, u všech napadených objektů tyto vložky pomocí nezjištěného nástroje rozlomil a vnější část si odnesl s sebou. Všechny tři objekty se nacházejí poblíž hlavní silnice vedoucí z Domažlic směrem na Plzeň , pachatel vnikl do objektu stejným způsobem , odcizil shodný druh zboží z čehož je zřejmé, že se jednání dopustil shodný pachatel. Hmotné škody byly předběžně vyčísleny na 80 000 korun. Po pachateli policisté intenzivně pátrají.

Domažlice (DBA „Y“)

Dne 26. dubna 2008 byla provedena Okresní dopravně bezpečnostní akce "Y" . Do akce bylo nasazeno 10 policistů pořádkové policie, 2 policisté dopravní služby a 4 policisté ICP. Při akci bylo kontrolováno 109 vozidel a bylo zjištěno 5 dopravních přestupků, z toho 4 byly vyřízeny na místě uložením blokové pokuty v celkové částce 2 400 korun a jeden přestupek byl oznámen k projednání správnímu orgánu.