Holýšov (vloupání do vozidla)

Holýšovští policisté šetří vloupání do osobního vozidla Mitsubischi COLT, ke kterému došlo ve středu 23. dubna 2008, v době od 18:15 do 18:30 hodin, před místním hřbitovem. Neznámý pachatel v uvedené době rozbil skleněnou výplň okna u spolujezdce a z vozidla následně odcizil aktovku, ve které měla poškozená mobilní telefon NOKIA a razítko Trodat. Hmotné škody byly vyčísleny na 7 400 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a poškozování cizí věci.

Domažlice (zanedbání povinné výživy)

Podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy čelí 44 letá žena z Horšovskotýnska. Žena si od května roku 2001 do března 2003 neměla řádně plnit svoji vyživovací povinnost vůči svému nyní 22 letému synovi, který byl svěřen do pěstounské péče, která jí byla stanovena pravomocným rozhodnutím Okresního soudu Plzeň – sever. Dále si od července 2003 do současné doby neměla řádně plnit svoji vyživovací povinnost vůči svému 17 letému synovi, který byl rovněž svěřen do pěstounské péče, která jí byla stanovena pravomocným rozhodnutím téhož soudu. Žena tak dluží na výživném částku 18 200 korun.

Domažlice (krádež věcí z vozidel)

V noci na čtvrtek došlo k odcizení věcí ze dvou osobních vozidel, zaparkovaných ve Vodní ulici v Domažlicích. Neznámý pachatel prohledal vozidlo Audi a odcizil z něj autorádio Kenwood MP3. Z přihrádky pod sedadlem spolujezdce odcizil peněženku s finanční hotovostí a s osobními doklady. Ze zavazadlového prostoru odcizil nářadí. Dále z vozidla VW Passat odcizil autorádio, nářadí a doklady na jméno poškozeného. Způsobené škody byly předběžně vyčísleny na 25 000 korun. Případem se zabývají policisté z OOP Domažlice.

Domažlice (zahájení trestního stíhání)

Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 letého muže z Horšovskotýnska pro trestný čin podvodu. Obviněný dne 17.1.2008 v 17:00 hodin v obci Horšovský Týn na čeprací stanici Euro Oil natankoval do svého osobního vozidla 16,21 litru benzínu Natural 95 v hodnotě 501 korun, ačkoliv věděl, že nemá finanční prostředky na zaplacení. Následně obsluze po natankování uvedl, že nemá peníze, vymyslel si smyšlené jméno a bydliště s tím, že druhý den benzín zaplatí, do současné doby však benzín neuhradil. Dále si dne 25.2.2008 v Domažlicích jako zaměstnanec společnosti zabývající se nákladní dopravou u účetní společnosti vyzvedl zálohu na cestovní náhrady spojené s pracovní cestou ve výši 200 EUR (4 998 korun), ačkoli věděl, že na pracovní cestu vyslán nebyl, dále si vyzvedl částku 2 000 korun jako zálohu na náklady spojené s lékařským vyšetřením způsobilosti řidiče, ačkoli věděl, že zálohu již obdržel od vedoucího pracovníka společnosti, když poté již do zaměstnání nenastoupil, finanční prostředky ani po výzvě nevrátil a použil pro svoji potřebu. Poškozené společnosti tak způsobil škodu ve výši 6 998 korun. Dne 31.3.2008 u výše uvedené čerpací stanice natankoval do svého osobního vozidla 6,58 litru benzínu Speciál 91 v hodnotě 200 korun, ačkoliv věděl, že nemá finanční prostředky na zaplacení, následně obsluze po natankování uvedl, že nemá peníze s tím, že druhý den benzín zaplatí, na žádost jako zástavu předal obsluze elektronickou kartu řidiče Ministerstva dopravy ČR se jménem a fotografií, do současné doby benzín neuhradil, čímž způsobil škodu ve výši 200 korun.

Vlkanov (DN)

Včera v 15:10 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnic II/195 a III/19522 v obci Vlkanov. 39 letá řidička z Plzně, jedoucí s vozidlem Toyota Yaris z obce Nový Kramolín do obce Poběžovice, při projíždění ostré levotočivé zatáčky v křižovatce přejela s vozidlem do protisměru, kde se bočně srazila s protijedoucím vozidlem Opel Astra, které řídil 27 letý muž z Poběžovic. Nehoda se obešla bez zranění. Alkohol byl u řidičů na místě vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Hmotné škody byly vyčísleny na 75 000 korun.

Babylon - Březí (DN)

Na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Babylon - Březí (za obcí Újezd) došlo včera v 17:00 hodin k dopravní nehodě tak, že při jízdě nákladního vozidla MAN s návěsem, které řídil 44 letý řidič z Kroměříže, náhle došlo k poškození levé zadní pneumatiky na tahači. Při tom uniklo z této pneu velké množství vzduchu a to poškodilo zadní světlo tahače. Kus plastu z tohoto světla byl odmrštěn do komunikace v době, kdy kolem projíždělo v protisměru vozidlo Mercedes Benz a došlo k poškození tohoto vozidla. Škody byly vyčísleny na 65 000 korun. Bez zranění, alkoholu.