Milan M. toho má svědomí více, jde o více než deset skutků. Již minulý týden byl obviněn ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a krádež, ve čtvrtek byl na podnět policie vzat do vazby, což potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Pro kriminalisty šlo o velmi náročný případ, který dovedli zdárně do konce. „Zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a pokračujícího trestného činu krádež. Krádeží se dopustil v prosinci loňského roku a během letošního roku na různých místech našeho okresu. V drogerii ukradl pánské parfémy, v květinářství sochu anděla a dřevěnou lucernu. Na čerpací stanici sendvič, bagetu a pivo, které tam ihned po odcizení zkonzumoval. V další prodejně vzal láhev vodky, slivovice a rumu, energetické nápoje, limonády a plechovky piva. Dále ukradl například sedm izolačních desek, několik krabiček cigaret, bagety,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Řádění Milana M. ve Kdyni.
Obyvatelé Kdyně mají strach, vyděsilo je neurvalé napadení seniorů v autě

Dodnes mají obyvatelé Kdyně v živé paměti jeho řádění v březnu, kdy na parkovišti na náměstí ve Kdyni bezdůvodně vyskočil na přední kapotu vozidla značky Škoda, nohou prokopl a vyrazil čelní sklo vozidla, poté z kapoty seskočil, ulomil zpětné zrcátko a kopnul do předních dveří vozu. Lidé tak měli strach, ale ani to výtržníkovi nestačilo a pokračoval v řádění dál. „V květnu ve Kdyni na místě veřejnosti přístupném se slovně a fyzicky napadal se sedmadvacetiletým mužem. Nejprve mladší z mužů zasáhl vodítkem na psa staršího, ten mu pak vodítko vytrhl z ruky a začal ho s ním také švihat. Oba dva muži utrpěli zranění, se kterým byli ošetřeni v nemocnici. Společně se starším výtečníkem byl z výtržnictví obviněn i mladší z útočníků,“ sdělila Brožová.

Z trestného činu krádeže spáchaného ve spolupachatelství byl pak se sedmatřicetiletým mužem obviněn další sedmadvacetiletý muž. Oba společně po předchozí domluvě násilím vnikli do restaurace ve Kdyni, prošli výčepem, kde ukradli výčepní stojan se čtyřmi kohouty a chladicí zařízení. Celková škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na 73 tisíc korun. Hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky.