„V půl sedmé ráno za mnou přišel náš pan školník s tím, že oba automaty jsou vykradené," popsala své úterní ráno ředitelka gymnázia Jana Štenglová . „Museli si to předem promyslet a jednoznačně vědět, za čím jdou. Nedomnívám se, že by to mohl být někdo z žáků nebo absolventů, to je nesmysl," dodala.

Policie pracuje i s verzí, že pachatelů mohlo být více. Zloději v noci rozbili okno a do budovy školy se vloupali skrze toalety.

„Okno je v nadzemním podlaží a není přístupné. Zloději museli překonat překážku a očividně si připravit i žebřík a pak okno vykopnout," poznamenala ředitelka Štenglová s tím, že škole vznikla škoda jen na rozbitém okně, ale mnohem hůře jsou na tom dvě firmy, které nápojové automaty provozují.

„Neznámý pachatel z automatů odcizil jen drobné mince," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Přesná částka, kterou pachatel odcizil z automatu na chlazené nápoje, zatím není známá. Z automatu na horké nápoje však ukradl mince v hodnotě celkem čtyř tisíc korun," dodala.

Samotné automaty, které zloděj poničil, mají však hodnotu mnohonásobně vyšší než je jejich obsah. Škoda vzniklá na automatu na chlazené nápoje ještě nebyla vyčíslena, ale škoda na druhém automatu a rozbitém okně činí dohromady 22 tisíc korun.

Jeden automat byl v gymnáziu vykraden již dříve, zdaleka však nebyl poničen takovým způsobem jako nyní.
„Tenkrát ten automat stál ve vestibulu, svítil a byl zvenku vidět. Teď ale stojí automaty ve vedlejší chodbě, takže to znamená, že si je někdo určitě musel předem omrknout," připomenula ředitelka Štenglová. „Nicméně ti, co kradou, stejně nemají nic jiného na práci," dodala.