Dívka si před tzv. tarzaní jízdou podle policie chybně připnula dvě zajišťovací karabiny celotělového postroje při sjezdu na madle a zasekla se jí pojezdová lanovka. Zůstala viset cca šest metrů nad zemí, připnutá karabinami ke kovovému lanu, a držela se madla.

Když už se nedokázala udržet a madlo pustila, obě lana se napnula a začala ji škrtit. Dítě upadlo do bezvědomí. „Svědci okamžitě zareagovali, přistavili žebřík a přidržovali dívenku, aby se sevření lan uvolnilo. Další muž přeručkoval k dívce a tam odřízl lana,“ popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že holčičce lidé ihned poskytovali pomoc.

Na místo museli zdravotničtí záchranáři vyslat kromě pozemní posádky i vrtulník letecké záchranné služby. „Případ nám byl hlášen jako vis dítěte na laně. Pacientku, která byla při transportu již při vědomí, jsme letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

„Byla to chyba lezkyně. Ač už měla za sebou celou dráhu, neuposlechla pokynů a špatně se zacvakla. Víc k tomu říkat nebudu. Je to naprosto výjimečná věc, která se nám stala poprvé. Je to pro nás poučením do budoucna,“ řekl Deníku Jiří Jeřábek, jednatel outdoorové centra Offpark, které lanový park v Modravě provozuje.

„Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a případ dále prověřujeme,“ uzavřela Ladmanová.