Prozatím s ´podmínkou´ odešla od Okresního soudu v Domažlicích 56letá dealerka Black Storm, s. r. o. Praha Irena Štillerová. Chtěla třemi procenty z ceny objednaného zboží podplatit v únoru v Domažlické nemocnici Janu Grollovou.

Dealerka před soudem prohlásila, že si nákupčí nemocnice o provizi nepřímo řekla, když se tázala, jaké bude daňové plnění. Prý si to vyložila jako žádost o provizi.

Proti jejímu tvrzení se zaměstnankyně technického oddělení nemocnice u soudu tvrdě ohradila. „Po schůzce mi od ní přišel e–mail s nabídkou, že pokud budu souhlasit s jejich cenami, bude mi vyplácet tři procenta z každé faktury,“ uvedla Grollová.

„Byl vydaný trestní příkaz a nyní proběhlo hlavní líčení. Vynesl jsem rozsudek – podmínečný trest v trvání dvou roků,“ uvedl Deníku soudce Milan Andrle. Rozsudek není pravomocný, neboť státní zástupkyně si ponechala lhůtu pro podání námitek.

„Udivilo mě to, s něčím takovým jsem se setkala poprvé. Připadalo mně to jako provokace, nikdy jsem se nesetkala s tím, aby dealer na papír nabídky uvedl, že poskytne procenta z odebraného zboží. Naopak ze strany paní Grollové mne nepřekvapilo, že mi vše ohlásila. Musím říct, že u nás pracuje od září 2003 a vím, že se snaží vyjednávat s dealery pro nemocnici co nejnižší ceny. Ve srovnání s ostatními nenakupujeme speciální materiál špatně,“ uvedla k případu ředitelka nemocnice Alena Vyrutová s tím, že naprosto bez váhání vše okamžitě nahlásili policii.