Za křivé obvinění policistů z napadení stanul včera před okresním soudem Plzeň-město pětadvacetiletý Dominik Oláh. Mladík byl spolu se svým bratrem o letních prázdninách roku 2018 zadržen kvůli prodeji pervitinu. Když pak vypovídal v procesu ohledně prodeje drog, nařkl policisty, že zneužili svou pravomoc a při výslechu mu vyhrožovali a mlátili ho.

Za obchod s pervitinem je teď Oláh v patnáctiměsíční podmínce. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu prodloužení podmínky na 30 měsíců.

Policisté měli dealerovi podle obžaloby říci, že pokud nepodepíše výpověď, nepustí ho ven. Oláh si rovněž stěžoval, že ho jeden z policistů udeřil před bratrovou obhájkyní.

Obžalovaný se u soudu zdráhal vypovídat. Soudci tvrdil, že špatně rozumí česky, protože vyrůstal v Anglii.

„Při výslechu jsem žádnou jazykovou bariéru nezaznamenal,“ odpověděl na dotaz státního zástupce jeden z nařčených policistů.

Zároveň také popřel, že by mladíka jakkoliv při výslechu fyzicky napadl, nebo mu vyhrožoval. „Nevzpomínám si ani, že by si stěžoval na bolest nebo na nějaké zranění,“ řekl před soudem policista.

Oláh nakonec souhlasil s tím, co svědci u soudu sdělili a své napadení tak popřel. Soud bude pokračovat v následujích dnech.