Jde o pětapadesátiletého muže, který od března loňského roku až současnosti sháněl pervitin a dále tuto látku poskytoval dalším lidem.

„V nejméně třiaosmdesáti případech drogu prodal, nebo dal zadarmo za hlídání dětí, či vyměnil za kosmetiku. Své milence drogu poskytoval zadarmo," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Domažličtí kriminalisté dealera zadrželi. Provedli domovní prohlídky a pod postelí nalezli ukryté tablety léku, který obsahuje pseudoefedrin, což je výchozí látka pro výrobu pervitinu, a patří mezi prekurzory.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže a obvinili ho ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky. Za to mu hrozí jeden rok až pět let ve vězení.

Soudce souhlasil s návrhem státního zástupce vzít obviněného do vazby, a tak dotyčný dealer už teď sedí za mřížemi.

„Domažličtí kriminalisté úspěšně potírají trestnou činnost související s drogovou problematikou," podotkla policejní mluvčí Brožová. Za jeden z nejvýraznějších úspěchů v boji proti drogám mohou policisté považovat dva roky starý případ zatčení dealerů, kteří rovněž vařili pervitin ve Kdyni.

Domažlickým policistům se tehdy podařilo rozbít šestičlenný gang výrobců a distributorů pervitinu. Skupina vyráběla ve velkém a varnu s nebezpečnými chemikáliemi měla v domě v Markově ulici, kde shodou okolností bydlí i kdyňský starosta Jan Löfellmann. Pro léky si měli jezdit převážně do Polska, ale i do Německa, konkrétně do Regenu, kde objížděli lékárny a léky skupovali. Po několikaměsíčním sledování gangu vtrhlo 37 policistů najednou do šesti bytů v Hluboké, ve Kdyni, Domažlicích a Klatovech.