Kriminalisté z Domažlicka mají na stole další případ zpronevěry, které se dopustila zaměstnankyně pošty.

Tentokrát se tak stalo v Blížejově, kde si osmadvacetiletá pracovnice na přepážce postupně z pokladny odnesla necelých dvě stě tisíc korun.

„V blíže nezjištěné době během druhé poloviny loňského roku v Blížejově na provozovně pošty, kde pracovala jako specialista na přepážce, si brala bez souhlasu a vědomí pošty z pokladny různě vysoké částky. Finanční hotovost si poté ponechávala pro svoji potřebu a používala ji na splátky a úhrady svých dluhů a půjček," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Aby se na krádeže nepřišlo, žena průběžně vyhotovovala fiktivní výčetky konečných pokladních hotovostí tak, aby odpovídaly částce, která měla v pokladně ve stanovenou dobu správně být. Celkem tak zpronevěřila 191 tisíc korun.

„Případ byl odhalen v říjnu 2015 pravidelnou provozní kontrolou a okamžitě šetřen poštovní inspekcí, která zajištěné důkazy o činnosti zaměstnankyně, která podle našeho zjištění probíhala v měsíci říjnu, předala Policii ČR. Podezřelá byla z pracovního poměru u České pošty propuštěna a škoda je jako vždy v rámci trestního řízení vymáhána," sdělil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Vysvětlil, že u České pošty takovéto machinace se svěřenými prostředky aktivně vyhledává odbor inspekce ve spolupráci s ostatními odbornými útvary pošty.

Domažličtí kriminalisté ženu nyní stíhají za spáchání trestného činu zpronevěra.

„Je stíhána na svobodě, hrozí jí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," zakončila mluvčí.

Nejedná se přitom o ojedinělý případ.

V prvních dvou měsících letošního roku zpronevěřila třicetiletá zaměstnankyně pošty v Koutě na Šumavě téměř dva miliony korun. Neodváděla peníze, které od zákazníků pošty přijímala jako platby či vklady na účty. Nechávala si i nové příděly finanční hotovosti, o které žádala zaměstnavatele.

Krádeží peněz se vloni v březnu snažila vyřešit svou finanční situaci i vedoucí pobočky pošty v další malé obci na Domažlicku. V polovině března si z pokladny vzala pětapadesát tisíc korun, které pak použila na zaplacení svých dluhů. I tato žena uměle upravila výčetku pokladní hotovosti a provedla denní uzávěrku tak, aby vše vypadalo v pořádku.