Karanténní místo zřídil magistrát v Plzni na Doubravce letos v březnu i přes protesty tamních obyvatel. Z Domova sv. Františka ve Wenzigově ulici tam bylo převezeno sedm bezdomovců s koronavirem, kteří tam měli být izolováni 14 dní. Jenže dva z nich utekli, na což vedení Plzně reagovalo uzavřením zařízení.

„Plzeňští policisté začali po mužích okamžitě pátrat. Osmadvacetiletého muže jsme vypátrali po necelých pěti dnech v Plzni a převezli ho do karanténního zařízení, kde byl umístěn po zbytek izolace. Po druhém muži policisté dále pátrají,“ informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že oba muži věděli, v jakém jsou zdravotním stavu, a dopustili se tak trestného činu. Mladší z nich byl ze šíření nakažlivé lidské nemoci obviněn teď v pondělí, staršího muže čeká totéž hned, jak bude policisty nalezen.

Plzeňští bezdomovci nejsou jediní, kdo byl v posledních měsících kvůli šíření covidu obviněn. Další muž bez domova, který v Kraslicích opakovaně utíkal z karanténního místa a s nákazou se pohyboval po supermarketech i jinde, skončil dokonce ve vazbě.

Obviněni ale byli i dva Mostečané, kteří se vydali na nákup, ač měli být v izolaci, muž z Olomoucka, jenž popíjel na veřejnosti, ač měl pozitivní test, žena z Boleslavska, která šla na vyšetření do nemocnice a zatajila, že je covid pozitivní, a další.