"Komisařem služby kriminální policie a vyšetřování bylo zahájeno trestní stíhání dvou mužů - 23letého mladíka z Holýšova a 31letého muže ze Stoda pro trestný čin krádeže spáchaný ve stadiu pokusu a trestný čin poškozování cizí věci, spáchaných ve spolupachatelství. Obvinění na konci července letošního roku v obci Puclice za areálem zemědělské společnosti poškodili a pokusili se odcizit odstavený zemědělský stroj zvaný ´Ruské disky´," uvedla k případu policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Oba výtečníci za pomoci elektrocentrály a rozbrušovačky začali rozřezávat kovové části stroje, které chtěli odcizit a odevzdat ve sběrně surovin, ale byli na místě přistiženi a zadrženi zaměstnaci poškozené firmy, kteří jim v páchání další trestné činnosti zabránili.

Poškozené firmě svým jednáním způsobili škodu ve výši 6 700 korun. V případě, že by se jim stroj podařilo odcizit, způsobili by škodu 37 000 korun. Za výše uvedené jednání hrozí mužům, kteří již byli v posledních třech letech za krádeže odsouzeni, až tři léta odnětí svobody.