„V Chodské Lhotě jsem nastoupil do prázdného vlaku. Ve Kdyni naskočil do rozjíždějícího se vlaku mladý, vysoký Rom. Hned šel ke mně a jako bychom se znali volal na mne: „Strejdo, ahoj, my se přece známe." Hned mně tykal, sedl si vedle mne a chtěl peníze. Já jsem toho člověka nikdy předtím neviděl. Řekl jsem mu, že žádné peníze nemám. Začal mi nadávat do starých plesnivých dědků a křičel: „Ty mi ty peníze dáš!" Já jsem vyndal všechno, co jsem měl v kapsách, čímž sem se ho snažil přesvědčit, že nemám nic," popisuje nepříjemný zážitek J.P. Holý.

Lupič se prý nenechal oklamat. Objevil taštičku s penězi, kterou měl senior zavěšenou na krku a schovanou pod svetrem.
„Osahávat mě a bil mě pěstí do krku. Když taštičku pod svetrem objevil, utrhl ji a se slovy: „Vidíš, že máš peníze," z ní vyndal dvě tisícikorunové bankovky, jimiž mně mával před obličejem. jedna bankovka mu z ruky vylétla a zapadla za zadní sedadlo. On ji nechal ležet, protože vlak už zastavoval v Domažlicích. Mladík vyskočil a utekl."

Mladý lupič se z peněz dlouho neradoval. Byl dopaden hlídkou domažlických městských strážníků.
„Obrátila se na nás Policie České republiky s žádostí o součinnost. Dostali jsme popis pachatele a podle něj ho náš pracovník – operátor kamerového systému našel a sledoval. Na místo, kde se pohyboval, vyjela naše hlídka a muže legitimovala," řekl velitel městských strážníků Petr Kubal.

Strážníci mladíka zavezli na domažlické obvodní oddělení Policie ČR, kde jej předali svým kolegům, kteří případ stále vyšetřují.
„Do současné doby nebyl mladík obviněn, neboť ve věci stále probíhá šetření," konstatovala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Senior na vlaky ani po svém otřesném zážitku nezanevřel.
„Auto nemám a vlakem jezdím dál. Jen mne velmi mrzí, že mi nepomohl průvodčí. Ačkoliv musel vidět, že mladík ve Kdyni naskočil do rozjetého vlaku, vůbec nepřišel. Musel jsem ve svém věku čelit lupiči sám," dodala okradený senior.