Přijde, natankuje a vezme nohy na ramena. Domažličtí policisté pátrají po sériovém zloději pohonných hmot.

Běžec s kanystrem poprvé 'udeřil' ve čtvrtek v Poběžovicích.

„Neznámý pachatel přišel k tankovacímu stojanu zahalen do kapuce a s kanystrem v ruce. Po natankování nafty místo aby šel pohonné hmoty zaplatit, popadl kanystr a utekl neznámo kam," popsala tisková mluvčí domažlických policistů Dagmar Brožová.

Kamerový záznam z čerpací stanice ukazuje muže ve světlých kalhotách, sportovních botách a tmavě šedé bundě s kapucí staženou hluboko do čela.

Muž přichází ke stojanu s velkým bílým kanystrem se žlutou nálepkou a začne si do něj čerpat naftu. Zatímco řidič Škodovky za ním trpělivě čeká, až na něj přijde řada, neznámý zloděj v klidu dotankuje, zašroubuje víčko, povytáhne si kalhoty, rozhlédne se kolem, popadne kanystr a dá se do zběsilého úprku.

Do sprintu s neznámým cílem se pouští s břemenem 28 litrů nafty, za sebou nechává dluh sedmi set korun.

Stejnou taktiku lup & běh zopakoval o několik dní později i na čerpacích stanicích v Draženově a Horšovském Týně. Policisté věc zaevidovali jako přestupek proti majetku a po pachateli intenzivně pátrají.

Pokud byste dotyčného zloděje poznali podle oblečení, pohybů či náznaku tváře, které na bezpečnostní kameru ukázal, můžete kontaktovat Obvodní oddělení policie Poběžovice na telefonním čísle 974 331 761 nebo zavolat na bezplatnou tísňovou linku policie 158.

Zdroj: PČR