Mrtvý muž, který byl minulý týden ve středu nalezen u zaparkovaného auta u České Kubice, je čtyřiašedesátiletý Max Schneider, řezník z německého Tännesbergu.

Otázky ohledně jeho totožnosti a úmrtí odhalila soudní pitva. „Vyšetřováním bylo zjištěno, že se skutečně jedná čtyřiašedesátiletého cizince, který byl pohřešován od 19. května. Nařízená soudní pitva vyloučila, že by byl muž zavražděn. Prokázala, že zemřel v důsledku chorobných zdravotních příčin. Další detaily případu se ještě prověřují,“ uvedla Hana Šteflová, mluvčí krajského policejního ředitelství v Plzni.

Na případu nalezeného mrtvého muže úzce spolupracovala česká policie spolu s policejním ředitelstvím ve Schwandorfu.

Bavorští policisté po muži pátrali od 19. května, kdy rodina nahlásila jeho zmizení. Do pátrací akce byl nasazen i vrtulník. Vyšetřování ukázalo, že hledaný muž, povoláním řezník, byl naposledy  viděn ve Furthu im Wald, proto se pátrání zaměřilo na oblast bavorsko-české hranice.

Řezník Max Schneider byl prý ve své obci i celém kraji známý a oblíbený, neboť se stánky jezdil například i na mnohé festivaly v Horní Falci.
Den před svým zmizením, v sobotu 18. května, měl být se stánkem v Bad Kötztingu. Odtud měl podle sdělení rodiny namířeno na obchodní schůzku.

Řezníkovo  auto i s jeho mrtvým tělem, které leželo vedle, bylo nakonec nalezeno ve středu  22. května na lesní cestě nedaleko České Kubice. Podle nepotvrzených informací zemřel muž po divokých sexuálních hrátkách s prostitutkou.