Sourozeneckou dvojici z Nejdku na Karlovarsku, kterou už v minulosti soud za násilí trestal, obvinili policisté v těchto dnech z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, ublížení na zdraví. V jednom nejdeckém baru bratři surově zbili zaměstnance podniku. Informovala o tom mluvčí karlovarských policistů Zdeňka Papežová.

Incident, ze kterého se ´známé firmy´ budou zodpovídat před soudem, se odehrál v neděli 10. ledna mezi šestou až osmou hodinou ranní. Barmana muži srazili k zemi, bili ho do obličeje, hlavy a celého těla. „Ležícího muže dále bili do hlavy násadou od koštěte a barovou židlí. Když se napadený muž snažil ukrýt na WC, jeden z útočníků mu začal vyhrožovat usmrcením jeho i celé rodiny, pokud věc oznámí policii,“ sdělila Papežová.

Útočníci pak svou oběť dotáhli zpět k baru, kde pokračovali v mlácení a kopání. Muž dostal ještě nejméně čtyřikrát sklenicí do hlavy. Agresoři pokračovali v bití až do chvíle, kdy zmláceného muže přišel vystřídat jiný barman. Než odešli z podniku, zavalili oběť ještě řadou výhrůžek.

„Vážná tržná zranění na hlavě, v obličeji a vyražené zuby si vyžádala lékařské ošetření s následnou hospitalizací,“ uvedla Papežová.

Policisté agresivní bratry dopadli a jednoho poslal soudce do vazby.