Anonym oznámil  policii, že ve veřejné budově v domažlické ulici U nemocnice, kde pracují úředníci městského úřadu a kde funguje pobočka Komerční banky je uložena bomba. Krátce nato policisté přijali oznámení, že bomba je uložena i v České spořitelně.

Obě budovy byly okamžitě uzavřeny a klienti a zaměstnanci evakuováni.

„Vůbec jsme netušili, že se něco děje. Všimli jsme si, že se zavírají dveře a že jsou klienti vyzýváni, aby opustili spořitelnu. Pak přišli policisté k nám a řekli, abychom také  odešli.  Nevěřím, že tady bomba bude, myslím, že si někdo udělal velmi hloupý žert,“ popsala situaci pracovnice spořitelny s tím, že u tohoto peněžního ústavu pracuje už léta, ale nic podobného nepamatuje.

Anonymní zprávu o uložení bomb oznámil  ženský hlas.  Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražných výbušných  systémů.

„Policisté evakuovali téměř sto osob z budov obou bank.  Žádná bomba nalezena nebyla. Objekt Komerční banky i Spořitelny byl prohledán psovodem se speciálně vycvičeným služebním psem s negativním  výsledkem,“ uvedla k případu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté anonymní oznámení dále prošetřují.

Žena, která anonymním telefonátem vyděsila stovky lidí a zaměstnala téměř dvacítku policistů, bude v případě odhalení podezřelá ze spáchání  trestného činu šíření poplašné zprávy. Za svůj hloupý žert může strávit až tři roky ve vězení.

Dle vyjádření mluvčí policisté nepamatují, že by za posledních několik let museli řešit podobný případ.