Čelní náraz do kamionu jedoucího v protisměrném pruhu ukončil hodinu před úterní půlnocí cestu linkového autobusu z Plzně do Domažlic a asi pětice jeho cestujících. Zatímco ti z nehody vyvázli zřejmě bez vážnější újmy, oba řidiči skončili s těžkými zraněními v nemocnici.


Viníkem nehody je podle policistů 66letý řidič autobusu. „Z dosud nezjištěných příčin autobus náhle vybočil ze svého jízdního pruhu a vjel do protisměru. Tam se střetl s nákladní soupravou, kterou řídil 20letý muž,“ vysvětlila policejní mluvčí Jana Václavová s tím, že ´autobusák´ byl odvezen do nemocnice v Domažlicích, řidič kamionu do Plzně.


Proč autobus náhle změnil směr, policisté zatím vyšetřují. Na místě nehody se mluvilo o řidičově náhlé nevolnosti. Svědky ale policie zatím nemá. Cestující se totiž z místa nehody rozešli ještě před příjezdem hasičů ze čtyř okolních jednotek. Kromě profesionálů ze Staňkova a Domažlic na místě zasahovaly také jednotky dobrovolných sborů z Horšovského Týna a Holýšova.


„Řidiče kamionu museli hasiči z kabiny vyprošťovat pomocí hydraulického zařízení. Také prohledali okolí havárie, jestli se tam nenachází někdo z cestujících,“ popsal zásah svých kolegů mluvčí hasičů František Vaško s tím, že k odstranění následků nehody byla potřeba těžká technika.
„Autobus byl celý v protisměru, kamion skončil částečně mimo silnici. A i když to pro nás byl celkem obvyklý zásah, z místa nehody jsme odjížděli až v půl sedmé ráno,“ říkal Tomáš Tesař z horšovskotýnské odtahové služby, který prý podobnou nehodu kamionu s autobusem na okrese nepamatuje.
Škoda byla předběžně odhadnuta na 820 tisíc korun.