Prvním místostarostou byl zvolen Viktor Krutina (Piráti) a druhým Josef Kříž (ANO). Do rady města byli dále zvoleni Miroslav Mach, Ivan Rybár a Kamil Jindřich – všichni z SPMD.

Starostu jednání zaskočilo, jelikož přeběhlíci byli z jeho řad. „To, co se dnes odehrálo na Zastupitelstvu města Domažlice, bylo velice smutným kinem. Děkuji za podporu a určitě se k tomu s odstupem času vyjádřím. Jinak abych nám všem zvedl náladu, připojuji velice trefnou skladbu – Příběh nekončí,“ vyjádřil se k jednání Wiesner na svém facebookovém profilu, více chce konání komentovat později, až odezní veškeré emoce, jelikož něco takového nečekal.

Obyvatelé Domažlic jsou rozhořčeni. „Na co jsme chodili k volbám. Chtěli jsme změnu, a teď je zase vše při starém, to už není možné,“ zní od lidí, kteří se začali okamžitě vyjadřovat na sociálních sítích. Jednání je některými přirovnáváno k valentýnskému puči, který se odehrál v minulém roce na půdě Plzeňského kraje.

Nový starosta Antoš nepodporoval koalici od začátku. „Po volbách vznikla koalice, která měla jedenáct mandátů a vydržela do středečního dne, kdy se konalo zasedání zastupitelstva města. K naší opozici se přidali zastupitelé staré koalice a vytvořili jsme novou. Koalice neměla naši podporu od samého začátku, což je přirozené. Zřejmě její fungování nebylo uspokojivé ani pro další kolegy, a tak se přidali k nám,“ řekl Deníku Antoš.

Plány už má nyní jisté. „Chceme se soustředit na výstavbu bytů v bývalých kasárnách, budeme se také zaměřovat na přípravu přestupních uzlů, což souvisí i s rekonstrukcí železnice, elektrifikací a částečně zdvojkolejněním, na to budou navazovat další investiční akce,“ uvedl Antoš, podle něhož je mezi plány také rekonstrukce vojenského objektu na Čerchově, kde je již platné stavební povolení z minulého volebního období. V této souvislosti přiznal, že i tento záměr měl dílčí podíl na odvolání starosty, jelikož bývalá koalice jednala se soukromým vlastníkem sousední nemovitosti a uvažovala o výstavbě repliky Pasovského chýše či jiné menší stavby.