Na letošní 18. leden nikdy nezapomene 21letá Slovenka. V tento den se ji totiž pokusil na jedné z klatovských ubytoven znásilnit její krajan Martin Kollárik (46). Dívka se mu podle svých slov ubránila jen s vypětím všech sil a dlouho se nemohla z prožitého zážitku vzpamatovat. Kollárik, který byl v osudný večer notně opilý, si podle svých slov prakticky nic nepamatuje. Je ale přesvědčen, že by nic takového neudělal. Za znásilnění ho může klatovský soud, který případ nyní začal projednávat, poslat za mříže až na deset let.

V sobotu 18. ledna se na ubytovně notně popíjelo a výjimkou nebyl ani Kollárik. Ten svoje volno po šesti dnech strávených v práci odstartoval jointem marihuany a poté během dne vypil podle svých slov asi deset piv a blíže neurčené množství kořalky. Kolem 18. hodiny si pak na chodbě vyhlédl mladou Slovenku, která tam bydlela jen asi týden a která také nebyla právě nejstřízlivější.

Po nocích brečela

„Chytil mě za ruku a přes můj odpor mě odtáhl na pokoj, kde mě povalil na postel. Osahával mě na prsou i na přirození. Křičela jsem, ať mě nechá, a bránila jsem se, ale on opakoval, že chce se mnou spát a pak mi tam strčil prsty. Pak se mi naštěstí podařilo utéci," vylíčila dění mladá dívka. Ta na chodbě potkala svého přítele, jenž jí běžel na pomoc, neboť mu další obyvatel ubytovny řekl, že viděl, jak ji Kollárik zavlékl na pokoj. „Přítelkyně byla ubrečená a třásla se. Bylo mi to jasné, tak jsem na něj vtrhnul, chytil ho a přimáčkl ke zdi. Než jsem mu ale stihl něco udělat, tak nás odtrhli," popsal další dění mladík, podle něhož se mladá žena dlouho nemohla z otřesného zážitku vzpamatovat. „Několik dní jsem na ni nemohl ani sáhnout. Postupně se to zlepšovalo, ale i po týdnech se v noci probouzela a brečela," řekl.

Už je na svobodě

Kollárik tvrdí, že si z osudového večera toho moc nepamatuje, je ale přesvědčen, že by něco takového neudělal. Zároveň ale přiznal, že to není poprvé, co se v Čechách dostal do konfliktu se ženou. „Přítelkyně, s níž jsem dodnes, mi vzala peníze. Tak jsem ji vytáhl ze sprchy a nahou vyhodil za dveře. Ona utekla k sousedce a přivolala policisty, kterým navíc řekla, že jsem jí předtím chtěl dát smrtící ránu pěstí, naštěstí ale uhnula," řekl soudu Kollárik, jehož tehdy zachránilo, že žena svoje oznámení stáhla.

Podle znalce z oboru psychiatrie a sexuologie netrpí Kollárik žádnou sexuální poruchou a jeho pobyt na svobodě není nebezpečný.

Líčení muselo být odročeno na červen, neboť se nepodařilo předvolat důležitého svědka, jenž se z ubytovny odstěhoval a je neznámo kde. Ještě před odročením ale senát v čele se soudcem Janem Kasalem rozhodl o propuštění Kollárika z vazby poté, co přijal jeho písemný slib. Obžalovaný také musí spolupracovat s Probační a mediační službou, která bude pravidelně kontrolovat, zda neužívá alkohol či jiné omamné látky.