S podobně agresivními útoky se setkávají i v jiných supermarketech. Mluvčí jednoho obchodního řetězce Deníku potvrdila, že i u jejich pokladen občas teče krev. Nejagresivnější jsou podle ní vězni propuštění při lednové amnestii.

Incident se v horažďovickém Penny marketu odehrál v úterý ráno, kdy tam hned po otevření vtrhl místní 25letý problémový mladík, který si vzal zboží v hodnotě zhruba 220 korun a chtěl utéci. Když se ho pokladník pokusil přimět k zaplacení, zareagoval nezvaný host agresivně. „Muže napadl údery do hlavy. Když prodavači na pomoc přiběhl člen ochrany objektu, udeřil ho zloděj do hlavy odcizenou půllitrovou plechovkou. Oba muži utrpěli lehká zranění," popsala událost klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová, podle níž navíc mladík před několika dny nakopl skladníka obchodu poté, co mu odmítl dát cigaretu.

Prodavače ze supermarketů na Klatovsku, s nimiž Deník o potyčce hovořil, agresivita zákazníka nepřekvapila. „Mě málem zmlátil jeden chlap jen proto, že jsme neměli mléko v akci, které bylo v našem letáku. A podobných incidentů je celá řada. Lidé si na nás často vylévají vztek a někdy jsou to opravdoví hulváti. A my to všechno musíme za pár korun snášet a ještě se na ně usmívat," posteskla si jedna z prodavaček.

Situace v supermarketech se podle mluvčí Albertu Judity Urbánkové výrazně zhoršila po Klausově amnestii. „Když přistihnete při krádeži amnestovaného člověka, tak mu na rozdíl od běžného zloděje reálně hrozí, že okamžitě půjde do vězení. Tito lidé jsou proto mnohem agresivnější a brání se zadržení zuby nehty. Při jejich pokusech o útěk proto někdy teče krev, setkali jsme se i s pořezáním prodavačky nožem či vážným zraněním hlavy," uvedla Urbánková.

Ne všichni ale souhlasí s názorem, že agresivita zákazníků roste. „To si nemyslím, to je přehnaný názor. S útoky na prodavače se setkáváme zcela výjimečně," prohlásil mluvčí Kauflandu Michael Šperl.