Mezi muži si prvenství udržely Neznašovy, mezi ženami získaly zlato Tupadly. Letošní ročník byl podle vedení hasičů chudší na počet soutěžních družstev.

„Pošumavská hasičská liga začínala jako tradičně v Habarticích. V letošním roce byl poměrně velký úbytek družstev. Někteří soutěžící tvrdí, že je to tím, že se změnila pravidla, která byla tvrdší na zapůjčování soutěžících z jiných družstev. Myslím, že to může být i tím, že některá družstva trápí generační obměna, někde musí čekat, až budou mít následníky,“ řekl za vedení Pošumavské hasičské ligy vedoucí odborné rady represe Josef Noha.

Na začátku soutěží byla repasována časomíra a tak všechna kola proběhla bez problémů. Ty ale nastávají mezi veliteli, kteří jezdí na soutěže v omezeném počtu. „Musím poděkovat velitelům, kteří jezdili na soutěže. Přestože je nás 16 členů, tak jich jezdila jen hrstka. Proto bych rád apeloval na ty, kteří nejezdí, aby se zapojili a ne se jen s námi vezli,“ uzavřel Noha.

Některá družstva se zúčastnila všech dvanácti kol ligy, některá naopak i jen jednoho nebo dvou. Dle toho pak vypadaly i celkové výsledky. Mezi muži se nejlépe dařilo hasičům z Neznašov. Za nimi byla na druhém místě Malá Víska a třetí příčku brala Bystřice. Mezi hasičkami zazářily Tupadly. Druhé místo si vybojovala Hadrava a třetí Bystřice.