Zřejmě ale zapomněla zatáhnout ruční brzdu, a tak se vůz samovolně rozjel a po desítkách metrů jízdy bez řidiče naboural.

Vše se odehrálo v úterý odpoledne v Železné Rudě nedaleko tamního železničního přejezdu, kde cizinka zaparkovala svůj VW Golf na odstavné ploše v Klatovské ulici, vpravo od silnice ve směru do centra. „Řidička vozidlo řádně nezabezpečila. Vůz se samovolně rozjel a přibližně po 50 metrech havaroval vlevo mimo komunikaci, když se zastavil o pařez stromu," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Štěstím bylo, že se vůz bez řidiče nesrazil s žádným protijedoucím autem, přesto k události vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Na místě zasahovali místní dobrovolní hasiči, kteří zajistili místo nehody a zabezpečili vozidlo proti požáru," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Práci měli především zdravotníci, neboť ve vozidle bylo šestileté dítě, které utrpělo lehké zranění a muselo být převezeno do nemocnice. „Šetřením bylo zjištěno, že dítě nebylo umístěno v dětské autosedačce," upozornila Ladmanová. Pokud by se zranění dítěte ukázalo jako vážnější, může být jeho matka trestně stíhána za ublížení na zdraví z nedbalosti, za což by jí hrozilo až několik let vězení.